O warsztatach
Wpisany przez K. Bielak, K. Steć   

W ostatnim miesiącu, styczeń 2015 zajęć z panią Ulą Pietrzak postanowiliśmy maksymalnie wykorzystać czas, który nam został do zakończenia współpracy. Na przykład pierwszy raz mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztacie z rytmiki. Są to ćwiczenia, które również wykonuje się w szkołach aktorskich.

Na innych zajęciach ćwiczyliśmy dykcję, czytając fragmenty artykułów, przy których wyrażaliśmy różne, wyznaczone przez p. Ulę emocje. Stworzyliśmy tez profil psychologiczny naszej wymyślonej postaci, który wykorzystaliśmy w ćwiczeniach improwizacyjnych. Przy każdych zajęciach standardowo towarzyszyła nam rozgrzewka całego ciała.

 

Warsztaty teatralne z panią Ulą Pietrzak były niesamowitym przeżyciem. Razem z Ie spotykaliśmy się w poniedziałki, by przez dwie godziny cieszyć się magią teatru. Nie było jednak tak cukierkowo, jak mogłoby się wydawać. Zajęcia rozpoczynaliśmy od rozgrzewki, która początkowo była męcząca. Po tak wielu warsztatach przywykliśmy. W końcu teatr to nie tylko słowo. Druga część zawsze była niespodzianką. Pani Ula przygotowywała nam bardzo inspirujące ćwiczenia. Jednym z nich było przygotowanie etiud do tekstów, które przygotowaliśmy. Nie mogliśmy nic powiedzieć, a całość miała być złożona ze stop klatek. Okazało się to trudniejsze niż myśleliśmy, ale była to naprawdę świetna zabawa.

Niestety czas warsztatów z panią Ulą dobiegł końca, lecz każdy z nas wyniósł z nich wiele inspiracji oraz doświadczenia. Teraz czekamy na to, co wydarzy się w drugim semestrze. Zajęcia poprowadzi z nami pan Marcin Wąsowski (aktor, reżyser, twórca Kabaretu Świerszczychrząszcz).

 

Multimedia

Nasi Partnerzy

frol.gif