Aktualności


Teatr 19:99 po Scenie Młodych 2012
Wpisany przez A. Koksanowicz   

W dniach od 9 – 11 marca odbyła się 34. edycja przeglądu teatrów młodzieżowych i kabaretów „Młody Teatr”  Scena Młodych 2012. Obydwie grupy teatru 19:99 wzięły udział w tym konkursie. A oto nasze osiągnięcia:

  • Wyróżnienia zespołowe:
    • - Teatr 19:99 spektakl „Król Mięsopust” – za ekspresję ruchową
    • - Teatr 19:99 spektakl „Sen nocy letniej”– za kostiumy
  • Wyróżnienia aktorskie dla:
    • - Anny Złomańczuk – spektakl „Mięsopust”, Teatr 19:99
    • - Iwony Handzlik – spektakl „Mięsopust”, Teatr 19:99
 
Unia przejrzała się w ZWIERCIADLE
Wpisany przez A. Koksanowicz   

IX Spotkania Teatralne „Zwierciadła” Zamoy 2012 już za nami. Na Zamoyskiej scenie zaprezentowały się obydwie grupy Teatru 19:99, które otrzymały wyróżnienie „za zespołową pracę teatralną”. Nagroda dla najlepszego reżysera przypadła Danielowi Arbaczewskiemu. Kolejnym sukcesem jest nagroda za osobowość sceniczną, którą odebrała Natalia Kowalczyk za rolę Gęby w przedstawieni „Król Mięsopust”.

Pierwszy dzień występów konkursowych należał do klasy II e. Starsi stażem aktorzy „Teatru 19:99” przedstawili wcześniej już grane i dobrze już znane przedstawienie „Król Mięsopust”. Sztuka została fantastycznie przyjęta przez publiczność i nagrodzona gromkimi brawami. Po występie można było usłyszeć od widzów, że doskonale się bawili i szczerze wybuchali śmiechem na zabawnych scenach. Następnego dnia na pierwszej stronie gazetki festiwalowej wydawanej przez współpracujące ze sobą redakcje „5Ściana” i „ZamoyXpess” ukazała się bardzo pozytywna recenzja farsy o królu hiszpańskim. Zauważono wysoki poziom gry wszystkich aktorów oraz doceniono trudne sceny mówienia zbiorowego dam dworu.

Więcej…
 
Żywoty Świętych Osiedlowych
Wpisany przez D. Podsiadły   

Starsi stażem "aktorzy", czyli druga klasa teatralno-filmowa wystąpi w Lubelskich "Zwierciadłach", które w tym roku będą się odbywały od 29 lutego do 2 marca. Chcą, w tym przeglądzie teatrów, po raz pierwszy wystawić sztukę pt. " Żywoty Świętych Osiedlowych". Spektakl ten powoli zaczyna nabierać rumieńców. Próby nie są już tylko czytaniem scenariusza. Pan Arbaczewski nowymi pomysłami i swoim zaangażowaniem zachęca do pracy i takim oto sposobem jesteśmy już po zarysowaniu wszystkich scen spektaklu. Teraz wystarczy wziąć się w garść, zacisnąć zęby, nauczyć się dokładnie swoich ról i dopracować cały scenariusz.

Więcej…
 
Nowy sezon w Teatrze 19.99
Wpisany przez D. Podsiadły   

Ruszył już kolejny sezon w Teatrze 19:99.Od miesiąca uczniowie klas teatralnych z III LO z Panem Danielem Arbaczewskim pracują nad nowymi spektaklami. Klasa druga właśnie dostała scenariusz do sztuki pt. "Żywoty Świętych Osiedlowych". Trwają pierwsze próby z pracą nad tekstem i wstępne obsadzanie ról. Jest to wyzwanie dla młodych aktorów, ponieważ w tym przedstawieniu każdy będzie miał coś do powiedzenia. Dzięki przeróżnym ćwiczeniom Reżyser pomaga nam wczuć się w nowe role i wykrzesać z nas jak najwięcej. Klasa pierwsza dopiero zaczyna przygodę z teatrem. Pan Arbaczewski jeszcze nie zdradził im tytułu sztuki, ale jestem pewna, że pozytywnie nas zaskoczą. Teatrze 19.99 ruszył pełną parą. Chodzą słuchy, że nowe spektakle będziemy mogli zobaczyć może nawet już w grudniu.

 
'Król Mięsopust' po raz ostatni
Wpisany przez I. Adamczuk   

Sezon teatralny 2010/2011 zmierza ku końcowi, w III Liceum Ogólnokształcącym także! Po całym roku pracy, premierach, spektaklach, przeglądach i nagrodach (!) Teatr 19.99 zamierza zrobić sobie wakacyjną przerwę...

ALE!

...zanim uda się na zasłużony odpoczynek - już w poniedziałek (13.06) o godz. 17.00 zaprasza Was na OSTATNI W TYM SEZONIE spektakl 'Król Mięsopust!' ... tradycyjnie w świetlicy III LO

Więcej…
 
Mięsopust ukoronowany
Wpisany przez N. Kowalczyk   

 

23 maja 2011 w Domu Kultury 'ABC Czechów' odbył się coroczny Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych 'Sezon'. Brało w nim udział kilkanaście teatrów młodzieżowych z całego województwa, w tym Teatr 19:99 z III Liceum Ogólnokształcącego im. Unii Lubelskiej z dwoma spektaklami: "Król Mięsopust" oraz "Kopciuch". Reżyserem obydwóch jest Daniel Arbaczewski.

Więcej…
 
Współpraca z Panem Danielem Arbaczewskim
Wpisany przez D. Podsiadły   

Początek naszej współpracy z Panem Arbaczewskim był niejako zabawą i odpoczynkiem po ciężkim dniu zajęć. Na zajęciach nadal się świetnie bawimy, ale od czasu przygotowywania spektaklu nasza praca się zaostrzyła. Sporo osób wykruszyło się i zostali tylko Ci najbardziej zdeterminowani do działania, ponieważ duża ilość nauki i niekiedy nawet pogoda, nie sprzyjała w zostawaniu jeszcze na 2 godziny dodatkowych zajęć. Zostaliśmy wynagrodzeni wiedzą i doświadczeniem. Dzisiaj można obejrzeć nasze kilkumiesięczne zmagania się z "zabawą w teatr" i nasz rozwój w tej dziedzinie. To wspaniałe, że możemy w ten sposób zbliżać się do osiągnięcia naszych marzeń.

 
Przystanek Unia czyli Noc KulturUNII

 

4 czerwca 2011r. (sobota) w ramach Nocy Kultury zostaną wystawione w naszej szkole dwa spektakle Teatru 19.99: o godz. 19.00 „Król Mięsopust” na podstawie tekstu Jarosława Marka Rymkiewicza (sala nr 17), zaś o godz. 19.45 „Kopciuch” oparty na sztuce Janusza Głowackiego (także w sali nr 17). Oba spektakle wyreżyserował Daniel Arbaczewski, aktor Teatru im. Ch. Andersena. Serdecznie zapraszamy!!!

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 3 z 3

Multimedia

Nasi Partnerzy

frol.gif