Repertuar
Sen Nocy Letniej

Shakespeare szerszej publiczności znany jest jako autor „Hamleta”, „Makbeta” i innych, choć popularnych, to smutnych, refleksyjnych i lirycznych tragedii.

Klasa I E, pod kierownictwem p. Daniela Arbaczewskiego, wzięła na warsztat jedną z komedii napisanych przez legendarnego dramaturga – „Sen Nocy Letniej”.

Historia skłóconych kochanków Tytanii i Oberona, to barwna opowieść o perypetiach królewskiej pary z magicznego lasu, podwładnych im elfach, oraz mistrzu psot i figli – Puku. Gratka dla fanów błyskotliwych dialogów, wyrafinowanego humoru, widowiskowych scen tanecznych oraz barwnej i nietuzinkowej charakteryzacji. Zapraszamy!

 
Kopciuch

 

,,Kopciuch” jest sztuką poruszającą problematykę patologii wśród młodzieży, akcja dramatu Głowackiego rozgrywa się w poprawczaku dla dziewcząt. W zakładzie każdy zna swoje miejsce, nikt nie postawi się Księciu, a najgorzej traktowani są kapusie. Zdemoralizowane i bezwzględne, takie wydają się bohaterki tej sztuki. Jednak każda z młodocianych więźniarek przeżyła już swój osobisty dramat i to właśnie okrutny świat dorosłych pozbawił je złudzeń i pchnął na przestępczą ścieżkę.

Więcej…
 
Król Mięsopust

 

Spektakl "Król Mięsopust" (scenariusz - J.M. Rymkiewicz) to tegoroczna propozycja teatralna klasy 1e z III Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie. Grupa została przygotowana przez aktora teatru im. H. Ch. Andersena - Daniela Arbaczewskiego. Szalony i nieprzewidywalny scenariusz, wyraziste postaci, dwuznaczne dialogi, przepych, intrygi, władza, namiętności, fala czerwieni, deszcz piór i dużo zabawy!
Akcja farsy dzieje się w... królewskiej sypialni. Rozpoczyna ją wejście dwójki prostych służących; Kasi (Anna Złomańczuk) i Florka (Łukasz Dybała). Obydwoje marzą o władzy i dworskim życiu. W chwili pojawienia się na scenie księżniczki, marzenia Florka zdają się być bardzo realne, ponieważ Rosalinda (Iwona Handzlik) zakochuje się w nim, co wzbudza zgorszenie dam dworu.

Więcej…
 


Multimedia

Nasi Partnerzy

frol.gif